Niemcy ucinają finansowanie skrajnej irańskiej organizacji

Z końcem 2019 roku niemiecki rząd wycofa publiczne finansowanie dla popierającej irański reżim Islamskiej Wspólnoty Społeczności Szyickich w Niemczech.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Po serii opublikowanych przez niemiecki “Bild” doniesień na temat związków organizacji z rządem Iranu i wspieraniu jego antysemickiej polityki, minister spraw wewnętrznych ogłosił wstrzymanie funduszy dla niej. Niemiecka organizacja bezpieczeństwa wewnętrznego (BfV) już wcześniej sklasyfikowała Islamskie Centrum w Hamburgu, będące częścią tej szyickiej organizacji jako “narzędzie” Najwyższego Przywódcy Iranu Alego Chamenei.

FDP (Wolna Partia Demokratyczna) skrytykowała rząd, że wcześniej nie reagował na islamizm związany z irańskim rządem. Jak twierdzi “Bild”, decyzja rządu “przyszła 425,037 dolarów” za późno jeżeli chodzi o rok 2019. W roku 2017 szyici otrzymali ponad 300 tysięcy dolarów na “przeciwdziałanie ekstremizmowi”.

Fundusze te były wykorzystywane między innymi do organizacji protestów “dnia Al-Quds”, gdzie autobusami zwożono demonstrantów, by domagali się zlikwidowania państwa Izrael. (j)

źródło: Jerusalem Post

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wojcik

Jan Wojcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Przegląd wydarzeń 11-17 stycznia

Pierwszy “uchodźca klimatyczny” we Francji?

Czy Republika odzyska utracone dzielnice?