Niemcy ucinają finansowanie skrajnej irańskiej organizacji

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Z końcem 2019 roku niemiecki rząd wycofa publiczne finansowanie dla popierającej irański reżim Islamskiej Wspólnoty Społeczności Szyickich w Niemczech.

Po serii opublikowanych przez niemiecki „Bild” doniesień na temat związków organizacji z rządem Iranu i wspieraniu jego antysemickiej polityki, minister spraw wewnętrznych ogłosił wstrzymanie funduszy dla niej. Niemiecka organizacja bezpieczeństwa wewnętrznego (BfV) już wcześniej sklasyfikowała Islamskie Centrum w Hamburgu, będące częścią tej szyickiej organizacji jako „narzędzie” Najwyższego Przywódcy Iranu Alego Chamenei.

FDP (Wolna Partia Demokratyczna) skrytykowała rząd, że wcześniej nie reagował na islamizm związany z irańskim rządem. Jak twierdzi „Bild”, decyzja rządu „przyszła 425,037 dolarów” za późno jeżeli chodzi o rok 2019. W roku 2017 szyici otrzymali ponad 300 tysięcy dolarów na „przeciwdziałanie ekstremizmowi”.

Fundusze te były wykorzystywane między innymi do organizacji protestów „dnia Al-Quds”, gdzie autobusami zwożono demonstrantów, by domagali się zlikwidowania państwa Izrael. (j)

źródło: Jerusalem Post

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook