Niemcy planują wprowadzić przepisy o integracji

Niemcy planują wprowadzić nowe przepisy, które ograniczą prawo pobytu imigrantom, którzy się nie integrują. Jak oświadczył minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere ci, którzy nie uczą się niemieckiego, którzy nie pozwalają swoim krewnym – na przykład kobietom lub dziewczętom – na integrację, którzy odrzucają oferty pracy: dla niech nie będzie prawa do bezterminowego pobytu po okresie trzech lat.

Do Niemiec w zeszłym roku przybyło ok. 1,2 mln imigrantów, w bieżącym roku już ponad 100 tysięcy. Kilkaset tysięcy osób nie ma już prawa pobytu, ale Niemcy nie są w stanie ich wszystkich deportować.(g)

Źródło: Reuters

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie