Niemcy ostrzegają turystów przed wyjazdem do Turcji

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych ostrzegło obywateli przed wyjazdem do Turcji z uwagi na grożące im ryzyko nieuzasadnionego aresztu, nawet w rejonach turystycznych.

Oświadczenie jest rezultatem serii aresztowań niemieckich obywateli w Turcji, które przez Berlin postrzegane są jako motywowane politycznie. Zdaniem niemieckiego rządu, obecnie kilkunastu Niemców przebywa jako polityczni więźniowie w Turcji. Wśród aresztowanych jest turecko-niemiecki dziennikarz, korespondent „Die Welt” Deniz Yucel, który przebywa już od ponad 200 dni w areszcie bez postawienia mu zarzutów.

Relacje turecko-niemieckie pogarszają się coraz bardziej. Na ostatnim posiedzeniu Bundestagu kanclerz Angela Merkel obiecała, że w przypadku reelekcji zrobi wszystko, by zatrzymać rozmowy akcesyjne Turcji o członkostwo w Unii Europejskiej. W czwartek z kolei w Hamburgu rozpoczął się proces o szpiegostwo tureckiego wywiadu w Niemczech. Sprawa dotyczy spisku w celu zamordowania prominentnego Kurda mieszkającego w Niemczech. (j)

źródło: VOA

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook