Niemcy nie wiedzą, gdzie jest prawie trzysta tysięcy imigrantów

Przybywają do Niemiec
Przybywają do Niemiec
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niemiecka policja szuka 280 tysięcy obcokrajowców w związku z pogwałceniem przez nich przepisów imigracyjnych.

Liczba uciekinierów wzrosła w ostatnim roku o 140% z powodu unikających deportacji imigrantów, którym odmówiono statusu uchodźcy. Jak podaje „Die Welt”, dane te zostały ujawnione przez Bundeskriminalamt ( BKA), Federalny Urząd Śledczy. Poszukiwani cudzoziemcy przybyli na terytorium Niemiec w 2015 r. w rezultacie polityki „otwartych drzwi” kanclerz Angeli Merkel.

Zarówno Niemcy, jak i reszta Europy ze względu na przepisy dotyczące „swobody poruszania się” zmuszone są teraz zmierzyć się z problemem imigrantów, którzy nie spełniają warunków koniecznych do uzyskania azylu i którzy pomimo tego nie mają zamiaru opuszczenia Europy. Wspomniany raport podaje również, że cudzoziemcy, którzy otrzymują polecenie opuszczenia Niemiec, umieszczani są na liście osób poszukiwanych przez policję, jednak wkrótce okazuje się, że nigdzie nie można ich znaleźć.

„Die Welt” sugeruje, że niektórzy mogli już opuścić kraj, tyle że nie wiadomo dokąd pojechali. W takim przypadku ich nazwiska powinny się znaleźć na liście osób, którym odmówiono wjazdu do Niemiec. Jednakże Niemcy nie mają obecnie, za wyjątkiem lotnisk, żadnych posterunków granicznych i nie przeprowadzają kontroli osób wjeżdżających do kraju, dlatego można swobodnie przekraczać niemiecką granicę lądową.

Ani policja, ani Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie wiedzą, ile osób przebywa obecnie nielegalnie w Niemczech, podsumowuje raport.

Tymczasem niemieckie media donoszą, że kanclerz Merkel planuje odwiedzić trzy kraje afrykańskie, żeby „powstrzymać napływ” przybyszów. Pani kanclerz pojedzie do Mali, Nigerii i Etiopii, a potem w Berlinie przeprowadzi rozmowy z przywódcami Republiki Czadu i Nigerii. Rozmowy mają koncentrować się na “kwestiach imigracyjnych” oraz “walce z ugrupowaniami dżihadystycznymi”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

“Dobro Afryki leży w interesie Niemiec”, oświadczyła Merkel tygodnikowi „Die Zeit” i dała do zrozumienia, że niewykluczona jest dalsza pomoc zagraniczna dla państw tego kontynentu. „Większy poziom stabilności i poprawa warunków życia w Afryce pomogłyby zmniejszyć liczbę ludzi usiłujących wyjechać. Ignorowanie przyczyn, które popychają ludzi do migracji nie sprawi, że problem zniknie” – powiedziała Merkel.

Oprac. aQ na podst.: https://www.welt.de

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook