Niemcy coraz bardziej przeciwko imigracji, uchodźcom, coraz bardziej zamknieci

Najnowszy sondaż GlobeScan zlecony przez BBC, pokazuje, że Niemcy z kraju „Refugees Welcome” stają się jednym z najbardziej antyimigranckich społeczeństw.

Niemcy przebadani przez instytut badania opinii publicznej coraz bardzie przeciwni są imigracji i chcą, by rząd skupił się na problemach wewnętrznych.

Coraz mniej czują się też „obywatelami świata”, takiemu określeniu przeciwstawia się już 70% Niemców, co stanowi wzrost o 13% w stosunku do roku 2009. W innych większych państwach na świecie tendencja jest odwrotna.

Poglądy na imigrację wg kraju ("za" vs "przeciw") 2016 GlobeSccan

Poglądy na imigrację wg kraju („za” vs „przeciw”) 2016 GlobeSccan

Początkowo protesty Pegidy przeciwko polityce imigracyjnej ujmowano w kategorii skrajnej prawicy, dzisiaj ponad połowa Niemców jest przeciwko przyjmowaniu syryjskich uchodźców. Także ogólne poparcie dla imigracji w Niemczech jest niskie i wynosi 27% badanych, niżej jest tylko Rosja. Wreszcie istnieje duża rozbieżność pomiędzy stosunkiem Niemców do małżeństw mieszanych, które aprobuje tylko 34% w porównaniu z większością zachodnich krajów, gdzie akceptację zyskują one wśród około 80% badanych. (j)

źródło: The Washington Post

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Torysi boją się oskarżeń o islamofobię

Kto jest zawiedziony polityką imigracyjną?

Afrykański konflikt na ulicach Europy