Niemcy chcą wprowadzić dodatkowe środki bezpieczeństwa

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maizière przedstawił propozycje nowych środków bezpieczeństwa. Są wśród nich: stworzenie 400 osobowego zespołu do wyszukiwania zagrożeń w sieci, utrata niemieckiego obywatelstwa przez osoby walczące po stronie Państwa Islamskiego, jeśli mają drugie obywatelstwo, stworzenie specjalnego oddziału, zajmującego się przyspieszoną deportacją osób skazanych za przestępstwa, obniżenie świadczeń socjalnych dla osób, które uchylają się od nakazanego wyjazdu. Deportować będzie można również osoby „zagrażające bezpieczeństwu publicznemu”, nawet jeśli nie zostały skazane.

Minister nie uwzględnił w swoich propozycjach dwóch wysuniętych ostatnio żadań regionalnych ministrów spraw wewnętrznych z landów rządzonych przez CDU w Niemczech: likwidacji podwójnego obywatelstwa i zakazu noszenia burki (ubioru zasłaniającego twarz) w miejscach publicznych.

Propozycje ministra będą w części musiały zostać zaakceptowane przez parlament niemiecki. Rząd francuski, który po listopadowych zamachach w Paryżu chciał pozbawiać terrorystów francuskiego obywatelstwa jeśli mieli podwójne obywatelstwo musiał się z tego projektu wycofać, ponieważ posłowie byli mu w większości przeciwni, jako tworzeniu „dwóch klas obywateli”. W Niemczech przypuszczalnie zostaną jednka uchwalone, bo projekty ministra mają poparcie koalicyjnej partii SPD.

Źródło: dw.com

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook