Niektórzy rodzice brytyjskich dżihadystów nie poinformują policji

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niektórzy rodzice, młodych muzułmanów udających się do Syrii na dżihad, nie poinformują policji o zaangażowaniu potomstwa w terroryzm, ujawnia raport naukowców.

Dr Imran Awan i Dr Surinder Guru z Birmingham City University przeprowadzili badanie jak rodzice muzułmanów w wieku 14-23 lat postrzegają obecną strategię przeciwdziałania terroryzmowi. Jego rezultaty pokazały ogromny brak zaufania do policji. Muzułmańskie rodziny nie chcą informować policji, bo „obawiają się, że każdy kto pojedzie do Syrii będzie aresztowany, a jego obywatelstwo zostanie cofnięte”, twierdzą autorzy raportu.

W grudniu 2014 roku dwóch studentów dostało 13-letnie wyroki więzienia, po tym jak ich matki poinformowały policję, że dzieci podróżowały do Syrii walczyć. Dzisiaj matki twierdzą, że nie wiedzą jaką korzyść ich synom miała przynieść współpraca matek z policją? Rodzice twierdzą, że chociaż prawnie są odpowiedzialni za czyny nieletnich, sami wobec radykalizacji dzieci są bezradni. \

Brak zaufania do policji może spowodować, że strategia przeciwdziałania terroryzmowi będzie nieskuteczna, twierdzą badacze.

Ponad 1/5 mieszkańców Birmingham deklaruje się jako muzułmanie. (j)

źródło: Birmingham Mail

 

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze