„Niech popłynie rzeka krwi” – nastolatek planował zamach w związku z koncertem Justina Biebera

Brytyjski uczeń, który groził przeprowadzeniem ataku z użyciem pojazdów, zainspirowanego działalnością ISIS, w dniu koncertu Justina Biebera został uznany winnym pięciu przestępstw terrorystycznych.

Siedemnastolatek został aresztowany w czerwcu, kiedy przeszukiwał internet w poszukiwaniu szczegółów dotyczących bezpieczeństwa na koncercie kanadyjskiego piosenkarza w Cardiff. Koncert miał miejsce miesiąc po ataku na występie Ariany Grande w Menchester Arena, gdzie zginęły 22 osoby.

Chłopiec, który napisał „list męczennika”, a w plecaku szkolnym nosił młotek i nóż, zradykalizował się poprzez internet, gdzie był pod wpływem osoby nazywającej siebie „Al-Baghdadi”. Siebie nastolatek w liście określił jako „żołnierza państwa islamskiego”, który chce zaatakować Cardiff, ponieważ „rząd ciągle bombarduje Państwo Islamskie w Syrii i Iraku”. Aresztowano go rano w dniu koncertu.

źródło: Mirror

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Kanclerz Kurz ostrzega przed migracją z Afganistanu

Ciosy nożem za koszulkę z „Charlie Hebdo”

FGM coraz mniej islamskie