Niebezpieczne związki Tony’ego Blaira

tony blair fiath
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Istnieją przypuszczenia, że fundacja religijna Tony’ego Blaira ma powiązania z grupą ekstremistów islamskich, będących obiektem dochodzenia agencji MI5 i MI6.

Stwierdzono, że dwóch przywódców muzułmańskich, będących doradcami w Tony Blair Faith Foundation, ma powiązania z Bractwem Muzułmańskim. BM zostało uznane za organizację terrorystyczną w Egipcie i Arabii Saudyjskiej. To samo może je spotkać w Wielkiej Brytanii. Pomimo tego twierdzi, że nie ma powiązań z ekstremistami.

tony blair fiathThe Global Muslim Brotherhood Daily Watch, które obserwuje grupę od 13 lat, ujawniło że dr Ismail Khudr Al-Shatti, doradca rządu Kuwejtu i członek rady doradczej Blaira jest czołowym aktywistą organizacji reprezentującej Bractwo Muzułmańskie w Kuwejcie – Islamic Constitutional Movement (ICM).

Według raportu agencji informacyjnej z 2000 roku, miał on powiedzieć do protestujących w Palestynie Kuwejtczyków: „Izrael to zło wcielone, a my nigdy nie możemy żyć z czymś takim u boku”. W 1995 r. w USA podano informację, że palestyńska organizacja terrorystyczna skierowała się do niego z prośbą o dofinansowanie.

Kolejnym z doradców Blaira jest Mustafa Ceric, bośniacki duchowny muzułmański, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat islamu w państwach bałkańskich. Były Wielki Mufti Bośni i Hercegowiny został skojarzony z Bractwem Muzułmańskim poprzez członkostwo w European Council for Fatwa and Research (Europejska Rada Fatw i Badań).

The Global Muslim Brotherhood Daily Watch twierdzi. że powiązania Blaira z Bractwem Muzułmańskim mogą przyćmić jego działalność dobroczynną. Steven Merley, amerykański badacz ruchów ekstremistycznych prowadzący GMBDW powiedział „The Daily Telegraph”: „Jest wiele grup które nie nazywają się Bractwem Muzułmańskim, ale są powiązane z tym, co sam nazywam ” globalnym Bractwem Muzułmańskim”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Osoby te oszukały wielu polityków takich jak Blair, który sam powinien lepiej orientować się w sytuacji. Sama obecność takich ludzi jak Shatti i Cericia w tym samym pomieszczeniu, co on, jest dla niego w pewnym sensie, wyrokiem.

Bractwo Muzułmańskie odrzuca nadanie mu statusu organizacji ekstremistycznej. Poprosiło Lorda Macdonalda, byłego szefa prokuratury, o pomoc w swej obronie. BM zagroziło nawet wytoczeniem spraw w sądzie osobom starającym się ograniczyć jego działalność.

David Cameron poprosił brytyjskie agencje wywiadowcze o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie Bractwa, po tym jak otworzyło ono swoje międzynarodowe biuro w Cricklewood w Londynie. Po pojawieniu się informacji o dochodzeniu, kwatera biura przeniosła się z Londynu do Austrii.

Rzecznik Tony Blair Faith Foundation powiedział gazecie, że fundacja jest „wdzięczna” za pracę wykonaną przez Shattiego i Cericia i opisał ich jako „wielkich sympatyków Fundacji”. Stwierdził równie, że fundacja nie była świadoma ich rzekomych powiązań.

JK, na podst. Daily Mail

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook