Nie tylko Kukiz’15 nie wstydzi się islamskich radykałów

Kukiz’15 zebrali 100 tysięcy podpisów przeciwko uchodźcom i jednocześnie, jak podaje Newsweek, zaprosili do Sejmu muzułmanina grożącego zamachami bombowymi w Europie.

Gość Kukiz’15, Wielki Mufti szejk Ahmad Badreddin Hassoun w 2011 roku groził: „W momencie kiedy pierwsze rakiety spadną na Syrię, wszyscy synowie i córki Libanu i Syrii wyruszą do Europy, by tam szukać męczeństwa (…). Mówię to do Europy i USA: Przygotujemy męczenników, którzy są już pomiędzy wami, jeżeli zbombardujecie Syrię lub Liban”.

Wszyscy więc zastanawiają się o co chodzi Kukizowi? Kłamie, zgłupiał czy co? To nic innego jak uproszczone postrzeganie i kryzysu w Syrii i samych muzułmanów.

Hassoun nie powinien występować w Sejmie, Liga Muzułmańska nie powinna uczyć w szkołach, a Turcja powinna być potępiona za to co robi z Kurdami

Dla sporej części prawicy Assad jest bohaterem walczącym z islamskimi terrorystami, więc ludzi od niego traktują jako sojuszników. Mało kto patrzy na niuanse. Tylko nie oni jedni i nie wiadomo skąd to oburzenie? Skoro sojusznikami Zachodu mogą być sunnickie organizacje związane z dżihadystami? Skoro Turcja, która rozpętuje wojnę domową przeciwko Kurdom, jest nadzieją na nasze zbawienie od kryzysu imigracyjnego? Skoro władze miejskie Katowic nie mają problemu z zatrudnianiem do lekcji religii „katechetów” z Ligi Muzułmańskiej w RP, której publikacje także wspierały dżihad? To o co ten cały rejwach w mediach?

Tak, uważam, że takie typy jak Hassoun nie powinny występować w Sejmie, ale uważam też, że Liga Muzułmańska nie powinna uczyć w szkołach, a Turcja powinna być potępiona za to co robi z Kurdami itd. O tych rzeczach jednak Newsweek nie pisze, więc plasuje się w tej samej klasie co posłowie Kukiz’15.

Jan Wójcik

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Kanclerz Kurz ostrzega przed migracją z Afganistanu

Ciosy nożem za koszulkę z „Charlie Hebdo”

FGM coraz mniej islamskie