Nie dość, że gej to jeszcze imam. O homofobii w islamie.

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nie dość, że cierpi z powodu niechęci do muzułmanów, to jeszcze z powodu homofobii, pierwszy otwarcie przyznający się do homoseksualizmu australijski imam, Nur Warsame.

Warsame przez lata zmagał się ze swoją wiarą i seksualnością,o czym opowiada w wywiadzie nagranym po zamachu w Orlando, gdzie przyznający się do związków z ISIS muzułmanin wymordował ludzi w klubie gejowskim. Mimo to Warsame ma nadzieję, że jego religia zaakceptuje homoseksualizm. Na razie jednak jest mu ciężko bo cierpi z powodu islamofobii ze strony społeczeństwa niemuzułmańskiego i z homofobii istniejącej w obydwu społecznościach, chociaż „w społeczności muzułmańskiej ryzyko jest większe”.

„Jeżeli zrobisz coming out będziesz ekskomunikowany, doświadczysz ostracyzmu, a nawet ryzykujesz życie czasami, w różnych częściach świata”, mówi imam homoseksualista. Sam natomiast uważa, że interpretacje Koranu odrzucające homoseksualizm są przestarzałe. Widzi już zachodzące zmiany w młodej społeczności muzułmańskiej, ale ciągle są liderzy nauczających tych starych nietolerancyjnych wersji. (j)

źródło: Daily Mail

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook