Nie będzie skargi do polskiego rządu na islamofobię

20070124_sejm_detale_glowa_weza_porecz_hall_budynek_glowny
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sejmowa Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych odrzuciła projekt dezyderatu do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie negatywnych postaw wobec muzułmanów.

Projekt wynikał z inicjatywy środowisk związanych z Ligą Muzułmańską w RP (LM), należącej do islamistycznego ruchu Bractwa Muzułmańskiego. Komisja jednak po wysłuchaniu dyrektora Departamentu Analiz i Polityki Migracyjnej MSWiA Adama Knycha nie znalazła podstaw do szczególnego wyróżniania przestępstw wobec muzułmanów i projekt przepadł przy 6 głosach za i 6 głosach przeciw. W roku 2017 z 886 postępowań w sprawie nienawiści 122 dotyczyły muzułmanów, z czego 35% to tzw. hejt w internecie. Jest więc lepiej niż w latach poprzednich, gdy liczby przestępstw wobec muzułmanów wynosiły 158 rok temu i 177 dwa lata temu.

Przewodniczący Rady Naczelnej LM imam Youssef Chadid twierdził, że nie wychodziłby z sądu, gdyby musiał zgłaszać wszystkie takie sprawy. Nie pierwszy to raz środowiska budujące kapitał na walce z tzw. „islamofobią” zawyżają dane. Ubiegłoroczny raport, przygotowany na zlecenie Turcji przez pracownicę ośrodka kultury należącego do LM  zawyżał dane mówiąc o 664 przestępstwach z nienawiści do muzułmanów w ciągu 10 miesięcy 2017 roku. Powoływał się przy tym na MSWiA, tymczasem było to co najmniej sześciokrotne zawyżenie danych oficjalnych. (j)

źródło: Gazeta Prawna

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze