Nawet milion euro kary dla statków z imigrantami we Włoszech

Matteo Salvini

Parlament włoski uchwalił przepisy, dotychczas obowiązujące jako rządowy dekret, przewidujące ostre kary dla statków bez zezwolenia przypływających z imigrantami do włoskich portów. Statki mogą być konfiskowane, ich kapitanowie aresztowani, a organizacja będąca właścicielem statku karana grzywną wynoszącą do miliona euro.

Po wprowadzeniu przez nowy włoski rząd w roku 2018 obostrzeń dla statków wyławiających imigrantów na Morzu Śródziemnym liczba przybywających do Włoch spadła o 90%. Obecnie (wtorek 13 sierpnia) – przy wybrzeżu włoskim znajdują się dwa statki z ponad 500 imigrantami, które nie otrzymały pozwolenia na wejście do portu. (g)

Źródło: telegraph.co.uk oraz New York Times

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie