Nastolatki wychłostane w Indonezji za przytulanie się

Para 18-latków została wychłostana w prowincji Aceh w Inonezji za przytulanie się na kampusie, na którym są studentami. Aceh jest autonomiczną prowincją, w której obowiązuje szariat i zabronione są akty uznawane za „nieprzyzwoite”. Przed chłostą – 17 uderzeń bambusowym kijem – winowajcy spędzili kilka miesięcy w więzieniu.

Wiceburmistrz stolicy Aceh, Zainal Arifin powiedział po egzekucji: „Ludzie spoza Aceh, którzy myślą, że szariat jest okrutny, teraz widzą, że w rzeczywistości jest bardzo ludzki i tolerancyjny”. Chodziło mu przypuszczalnie o to, że młodzi nie zostali ukamienowani. (g)
Żródło: dailymail.co.uk

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom