Muzułmański antysemityzm w niemieckich szkołach

Niemieckie media zszokowane są przypadkiem trzynastoletniego żydowskiego ucznia z Berlina, który musiał się przenieść do innej szkoły z powodu prześladowań i gróźb ze strony muzułmańskich kolegów, kiedy ujawnił, że jest Żydem. Sprawę nagłośniła nie niemiecka lecz brytyjska gazeta „The Jewish Chronicle”. Media społecznościowe się zagotowały, z podobnymi historiami i potępieniem polityki imigracyjnej kanclerz Merkel.

Szkoła bierze udział w programie „Szkoła bez razismu – szkoła odważna”.

Antysemityzm, dotyczący zarówno uczniów jak i nauczycieli pochodzenia żydowskiego jest powszechny wśród muzułmańskich uczniów nie tylko w Berlinie. Jeden z nauczycieli, który nie zdradził uczniom swojego pochodzenia opowiadał, jak jego uczeń stwierdził, że „gdyby tu przyszedł Żyd, to bym go zabił – i on naprawdę był gotów to zrobić”. (g)

Źródło: dw.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom