Muzułmańska posłanka Rashida Tlaib podejrzewana o wyłudzenie funduszy wyborczych

Komitet Etyczny Izby Reprezentantów (House Ethics Committee) rozpoczął sprawdzanie, czy wybrana rok temu muzułmańska posłanka Rashida Tlaib wykorzystała nielegalnie fundusze z  kampanii wyborczej dla własnych celów. Jeśli tak, to popełniła przestępstwo federalne i grozi jej odpowiedzialność karna. Tlaib nie przyznaje się do winy. Oprócz niej postępowanie prowadzone jest wobec trzech innych osób.

Zgodnie z amerykańskimi przepisami kandydaci mogą pobierać niewielkie wynagrodzenie z funduszy komitetu wyborczego, jeśli dla celów kampanii musieli zrezygnować z pracy. Tlaib zrezygnowała z jednej z dwóch prac, które wykonywała. (g)
Źródło: foxnews.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Francja: imigrant zabił, ale uniknie kary

Szwecja: świetne wyniki szkoły dla imigrantów

Nie powinniśmy odsyłać zintegrowanych azylantów