Muzułmanin doniósł na muzułmanów

Pochodzący z Iranu Edris Nosrati, właściciel jadłodajni w Liverpoolu, zawiadomił policję o trzech młodych muzułmanach, którzy zaczepiali i bili na ulicy „białych niemuzułmanów”.  Grupka pobiła na oczach Nosratiego przynajmniej sześć osób, pytając wcześniej „czy jesteś muzułmaninem”. Jeden z bijących filmował wszystko swoją komórką. Na interwencję Nosratiego chuligani kazali mu udowodnić, że jest muzułmaninem a kiedy wyrecytował muzułmańskie wyznanie wiary,nie pobili go tylko kazali się nie wtrącać. Po przyjeździe policji Nosrati złapał filmującego, który próbował usunąć z komórki nagrane filmy.

Nosrati został lokalnym bohaterem, do jego jadłodajni przychodzi mnóstwo ludzi z gratulacjami, ale dostał też obelgi i groźby.

Tylko dwóch pobitych zgłosiło się na policję. Wyroki: dwa razy po 42 tygodnie więzienia, jedna osoba 18 tygodni. (g)

Źródło: independent.co.uk

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom