Muzułmanie naciskają na cenzurę Facebooka

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Zarząd Facebooka zapewnił Pakistan, że będzie wyrzucał fake’owe konta, rażącą mowę nienawiści i prowokacyjne materiały, które podżegają do przemocy i terroryzmu.

Zapewnienie to przekazał wiceprezes Facebooka Joel Kaplan w rozmowie z ministrem spraw wewnętrznych Chaudhrym Nisarem Ali Khanem, podczas pierwszej takiej wizyty w Pakistanie wysokiego rangą przedstawiciela sieci społecznościowej.

Ta wizyta jest pokłosiem specjalnego spotkania ambasadorów krajów muzułmańskich w marcu, poświęconego jednej sprawie – „bluźnierczym” treściom w mediach społecznych oraz temu, w jaki sposób świat muzułmański może przeciwstawić się „szaleństwu”, jakie w imię wolności wypowiedzi odbywa się przeciwko islamowi.

“Nic nie jest dla nas świętsze niż nasza religia – powiedział w minister Khan. – Rząd Pakistanu popiera wolność wypowiedzi, ale nie jej nadużywanie w celu urażania uczuć religijnych”.

Na koniec wizyty wyrażono podziękowanie dla Facebooka za zrozumienie i chęć współpracy w tym zakresie.

Mark Zuckerberg już w 2015 roku napisał na swoim profilu: „Chcę dodać swój głos poparcia dla muzułmanów w naszej społeczności i na świecie. Jako szef Facebooka chcę was zapewnić, że jesteście tu zawsze mile widziani i że będziemy walczyć w obronie waszych praw”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

(j/p)

Źródło: http://gulftoday.ae

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook