Muzułmanie chcą wybudować meczet przy WTC

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rozgorzała dyskusja wokół nowojorskiej Strefy Zero, czyli miejsca gdzie do czasu zamachów z 11 września 2001 stały dwie wieże World Trade Center. Muzułmańska społeczność chce zbudować meczet w pobliżu miejsca ataków terrorystycznych.

Projekt nazywa się Cordoba House i ma się składać z piętnastopiętrowego budynku, w którym, oprócz meczetu, znalazłby się ośrodek dla nowojorskiej społeczności muzułmańskiej. Gmach pomieściłby między innymi basen, siłownię, centrum sztuki. Projekt firmują American Society for Muslim Advancement i Cordoba Initiative.

Pomysł został dopiero co zaprezentowany władzom Manhattanu. Ro Sheffe z zarządu dzielnicy mówi, że muzułmanie nie potrzebują specjalnej zgody władz na budowę. – Są właścicielami gruntu, a ich projekt jest zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego – mówi. Dwunastu członków zarządu jednogłośnie poparło inicjatywę.

Więcej na Wprost Online

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze