„Murzyńskość muzułmanek”. Francuska minister i dyktator mody krytykują islamskie chusty

Kolekcje mody skierowane do muzułmanek
Kolekcje mody skierowane do muzułmanek
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Kobiety, które noszą chusty są jak „murzyni popierający niewolnictwo”, powiedziała minister ds rodzin Laurence Rossignol, przypuszczając krytykę na coraz silniejszy trend w modzie zorientowany na muzułmanki.

Komentarz Rossignol wywołał burzę w mediach społecznościowych, zwłaszcza że nastąpił tuż po wypowiedzi dyktatora mody, partnera Yves Saint Laurent, Pierre’a Berge’a, który oskarżył konkurencję zorientowaną na modę muzułmańską o udział w „zniewalaniu kobiet”.

Laurence Rossignol
Laurence Rossignol

Rossignol, odpowiedzialna także za prawa kobiet, przeprosiła za użycie słowa „murzyn” (słowo negreo można też przetłumaczyć jako czarnuch – przyp. red.) nawiązywała w swojej wypowiedzi do abolicyjnego traktatu Monteskiusza „Zniewolenie murzynów”.

Pomimo przeprosin za niefortunne sformułowania, socjalistka Rossignol twierdzi, że nie wycofa się z tej opinii.

„Skromne ubrania” to nowy rynek modowy skierowany do muzułmanek i promowany przez takie marki jak DKNY. Niektórzy jednak projektanci twierdzą jak Jean-Charles de Castelbajac: „Moda jest uniwersalna i świecka, i powinna nieść nadzieję”. (j)

źródło: YME

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze