Mowa nienawiści w australijskim meczecie

Youssef Hasan
Youssef Hasan
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Imam z meczetu w Sydney wygłosił pełne nienawiści antysemickie kazanie do muzułmańskich dzieci.

Podczas piątkowych modłów kaznodzieja Jusef Hasan poinformował dzieci, że Żydzi mają „nienawiść i zazdrość” w sercach. Hasan, prowadzący modły w meczecie Quakers Hill w zachodniej dzielnicy Sydney, powiedział podczas piątkowych modłów z udziałem młodzieży, że Żydzi mają „serca twardsze od kamienia”.

Wideo z wykładem na temat drugiego rozdziału Koranu przedstawia szejka Hasana mówiącego o różnicach, jakie widzi Allah pomiędzy „sercami” żydów i muzułmanów. „Allah wspomniał o żydowskim sercu. Serca wielu Izraelitów – Żydów – robią się bardzo twarde” – rozpoczął Hasan, odrzucając możliwość, żeby dobro mogło pochodzić z żydowskiego serca. Nazwał to „wielkim ostrzeżeniem dla muzułmanów”.

„Z niektórych skał, z kamieni wypływa woda, woda może więc uciec – powiedział. – Skały mogą być miękkie, więc mogą zrobić miejsce dla wody. Ale żydowskie serce jest bardzo twarde. Oni nie mają litości. Nie mają nic w sercach. Mają tylko zazdrość nienawiść”.

Pomimo oczywistego przesłania zawartego w jego wykładzie, kaznodzieja zaprzeczył, jakoby mówił o całej żydowskiej rasie. Stwierdził, że odnosił się do małej grupy wyszczególnionej w świętym tekście. „Mam wielu przyjaciół, którzy są Żydami i nie mam żadnego problemu z tymi ludźmi”, powiedział.

Vic Alhadeff, przewodniczący żydowskiej izby deputowanych Nowej Południowej Walii, powiedział, że incydent w meczecie był „rozczarowujący” i że „to bardzo niefortunne, żeby jakikolwiek przywódca religijny robił takie nietolerancyjne i bezpodstawne uwagi”.

Xsara na podstawie: http://www.dailymail.co.uk/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze