Moskwa: próba zabójstwa dziennikarza, który obrażał Mahometa

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Znany w Rosji dziennikarz radiowy i telewizyjny Siergiej Asłanian w poniedziałek wieczorem został w Moskwie brutalnie pobity i wielokrotnie pchnięty nożem. Lekarze określają jego stan jako „ciężki, ale stabilny”. Sprawcy napadu nie ujęto.

(…)

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną ataku na dziennikarza. Jego koledzy nie wykluczają jednak, że Asłanian został pobity za swoją niedawną wypowiedź na antenie Majaka na temat Mahometa. Niektórzy muzułmanie uznali ją za prowokacyjną i obraźliwą dla proroka. Wierni z Tatarstanu złożyli nawet w Prokuraturze Generalnej Federacji Rosyjskiej skargę na dziennikarza.

14 maja w audycji poświęconej wyborowi samochodu Asłanian nie wiedzieć czemu wypowiedział się na temat Mahometa. Dziennikarz ocenił, że „nie był on działaczem religijnym, lecz biznesmenem”. Asłanian zarzucił też prorokowi, że ten „przepisał Biblię, jak mógł”. – Teraz wszyscy wiedzą, że Mahomet nie był drobnym kupczykiem z targowiska, lecz wielkim działaczem politycznym – mówił.

więcej na wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze