Morderca od PR

Muzzammil Hassan, prominentna osoba w muzułmańskiej społeczności w USA, założyciel stacji telewizyjnej, która miała naprawić „negatywny wizerunek Islamu w Ameryce” z zimna krwią zamordował swoja żonę, bo chciała od niego odejść.

Muzzammil Hassan przybył do USA 25 lat temu z rodzinnego Pakistanu. Po skończonych studiach, dosyć szybko osiągnął sukces jako bankier w mieście Umiarkowany muzułmanin obciął żonie głowęBuffalo stanie Nowy York. W czasie swojego pobytu w USA był zaniepokojony, negatywnym wizerunkiem jaki otacza islam i jego wyznawców. Szczególnie niepokoiło go , że takie postrzeganie islamu wpłynie na jego dzieci. Aby zmienić wizerunek swojej religii Muzzammil Hassan ufundował w 2004 roku stacje telewizyjna Brigdes TV („Mosty”). Stacja miała siedzibę na przedmieściach Nowego Yorku, prowadził ja razem ze swoja drugą żoną Aasiya Hassan. Między Muzzammilem a jego żoną nie układało się dobrze. Aaisiya była regularnie bita przez swojego męża. Chciała od niego odejść, wystąpiła o rozwód. Udało jej się uzyskać wyrok sadu nakazujący jej mężowi opuszczenie domu. Podstawą do uzyskania takiego wyroku jest udowodnienie przed sadem, że kobieta była ofiarę przemocy domowej. Muzzammil miał wyprowadzić się z domu 6 lutego.

Dzień przed tą data Muzzammil pojawił się na posterunku policji o godzinie 18:20 i poinformował dyżurujących funkcjonariuszy, że jego żona nie żyje, a ciało znajduje się na terenie stacji telewizyjnej –  relacjonuje komisarz Andrew Benz. Funkcjonariusze znaleźli zmasakrowane ciało Aasiyi. Przyczyną śmierci było odcięcie głowy ofierze.

Przypadek ten rodzi poważne wątpliwości w stosunku do rzetelności i prawdomówności mediów kreowanych i finansowanych przez społeczności muzułmańskie. Jak można zobaczyć na przykładzie Muzzammila, całkowicie zaprzeczył on poglądom, jakie oficjalnie promował na łamach swojej stacji.

RK

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Piotr S. Ślusarczyk

Doktorant UKSW, badacz islamu politycznego, doktor polonistyki UW; współprowadzący portal Euroislam.pl; dziennikarz telewizyjny i radiowy.

Inne artykuły autora:

Widmo terroryzmu wisi nad olimpiadą

Francja: „islamizacja” czy „islamofobia” ?

Niemcy: narasta zagrożenie islamskim terroryzmem