Mniej niż 5 000 poszukujących azylu przybyło do Niemiec w czerwcu

W czerwcu liczba osób poszukujących azylu, które przybyły do Niemiec spadła poniżej 5 000, to mniej niż przybywało ich dziennie pod koniec ubiegłego roku.

Na podstawie liczb opublikowanych przez Rheinische Post na podstawie doniesień federalnej policji do Niemiec przybyło 4 900 uchodźców w czerwcu, co jest kolejnym istotnym spadkiem po maju, kiedy to niemieckie granice przekroczyło 16 300 osób. Trend spadkowy kontynuowany jest od stycznia, kiedy to liczba ubiegających się o azyl wyniosła 92 000.

Większość z nich przybyła z Austrii i była to reszta tych, którzy podróżowali tak zwaną trasą bałkańską, która została ostatecznie zamknięta przez kraje bałkańskie. Pomimo to istnieje jeszcze ogromna liczba, prawie pół miliona, nierozpatrzonych wniosków o azyl. (j)

źródło: The Local

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Sahel: dżihadyści przejmują teren

Pod banderą Antify na „ratunek” imigrantom

Biden: rzeź Ormian to ludobójstwo