Młodzi brytyjscy muzułmanie atakowani za odejście od islamu

Młodzi muzułmanie, którzy porzucają religię muszą zmierzyć się w odwecie z przemocą i obelgami ze strony rodziny, ostrzega Rada Byłych Muzułmanów w Wielkiej Brytanii.

O ryzyku przed jakim stoją byli muzułmanie ma opowiadać dokument stacji ITV, który zostanie wyemitowany 13 października. To zbiega się z coraz większym prześwietlaniem zachowań różnych społeczności muzułmańskich w brytyjskim społeczeństwie.

W dokumencie jest mowa o przykładach, gdzie matka kieruje do córki groźbę śmierci, jeżeli ta będzie mówiła, że nie wierzy w Allaha. „Widzą w nas mąciwodów, dewiantów, apostatów i bluźnierców”, mówi przewodnicząca Rady Maryam Namazie.

Zdaniem osób angażujących się w działania na rzecz apostatów, są oni zagrożeni dyskryminacją, ostracyzmem, prześladowaniami psychologicznymi i przemocą. Niektórzy doświadczają ze strony rodziny takiej presji, że grozi im samobójstwo lub samookaleczenie. (j)

źródło: The Daily Mail

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Nad Bosforem bez zmian

Krytyczni badacze migracji są zastraszani

Erdoğan nieusuwalny?