Meczet w Michigan finansował FGM

Lekarze: Nargarwala i Fakhruddin
Lekarze: Nargarwala i Fakhruddin
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykańską lekarkę z Michigan oskarżono o przeprowadzanie nielegalnych zabiegów obrzezania dziewczynek (FGM).

W trakcie dochodzenia pojawiły się poszlaki, że za operacje płacił meczet, z którym związana jest lekarka.

Zatrudnioną w izbie przyjęć dr Juamę Naragarwalę (44) oskarżono o okaleczenie narządów płciowych dwóch dziewczynek z Minnesoty. Zdaniem prokuratury ofiar mogło być znacznie więcej – w sprawie mówi się o 100 poszkodowanych nastolatkach na przestrzeni 12 lat. Naragarwala należy do pochodzącej z Indii muzułmańskiej sekty, zwanej Dawoodi Bohra. Po tym jak policja wszczęła dochodzenie w sprawie obrzezania młodych kobiet, usiłowała uciec przed odpowiedzialnością do Kenii. Próbę udaremniło FBI, a jej późniejszą konsekwencją była odmowa zwolnienia warunkowego, o które starała się lekarka.

W sprawie oskarżono jeszcze dwie inne osoby, również należące do grupy Dawoodi Bohra, dr Fakhruddina Attarę, 53, który zezwalał na nielegalne praktyki w swojej klinice w Livonii, oraz jego żonę, Faridę Attar, 50, której zarzucono przytrzymywanie rąk dziewczynek w trakcie przeprowadzania bolesnych zabiegów.

Cynthia Nunez, adwokat działająca w interesie poszkodowanych dziewczynek, zarzuciła meczetowi finansowanie operacji argumentując, że mąż Naragarwali pełni w meczecie funkcję skarbnika. Pozostałym członkom społeczności nakazano milczenie w sprawie FGM.

Pojawiły się dowody wskazujące na okaleczenie sześciu kolejnych nastolatek. W trakcie badań lekarskich wyszło na jaw, że genitalia ofiar zmodyfikowano w znaczący sposób, a nie tylko symbolicznie „zadraśnięto”, jak utrzymywała Naragarwala. Kobiety pochodzące z sekty Dawoodi Bohra mówią o bardzo bolesnych zabiegach, które przeprowadzane są nagminnie wśród dziewczynek.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Wszczęto również postępowanie o odebranie praw rodzicielskich Naragarwali oraz rodzicom obrzezanych dziewcząt.

aQ na podst.: https://clarionproject.org/michigan-mosque-paid-for-fgm-lawyer-alleges/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook