Meczet przy WTC dzieli Amerykę

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Amerykanie są oburzeni planami budowy 13-piętrowego meczetu dwie przecznice od Ground Zero, czyli miejsca po zburzonych 11 września 2001r. przez islamskich fanatyków wieżach World Trade Center.

Na miejsce pod świątynię organizacje muzułmańskie wybrały lokalizację nieistniejącego już sklepu Burlington Coat Factory uszkodzonego podczas zamachów. Budynek stoi pusty od czasu, kiedy uderzył w niego kadłub jednego z samolotów odrzutowych, które terroryści islamscy wbili w jedną z wież World Trade Center.

– Chcemy stworzyć platformę, dzięki której głosy umiarkowanej i milczącej większości muzułmanów będą słyszane. Centrum o takiej skali i randze pozwoli osiągnąć ten cel – powiedziała Daisy Khan, dyrektorka Amerykań-skiego Stowarzyszenia na rzecz Postępu Islamskiego realizującego projekt budowy meczetu.

Dzielnicowa komisja finansowa reprezentująca mieszkańców tej części Nowego Jorku na zebraniu w dniu 5 maja przegłosowała zgodę na powstanie centrum islamskiego w proponowanej lokalizacji.

Ośrodek, którego koszt przewiduje się na 100 mln dol., ma obejmować basen, boisko do koszykówki, salę konferencyjną na 500 osób i być może przedszkole. Szacuje się, że w piątkowych nabożeństwach będzie brało udział około 2000 muzułmanów.

więcej na Polska The Times

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook