Wiadomość

Maroko skutecznie powstrzymuje imigrantów

Ceuta, płot graniczny (Wikipedia)

Maroko skutecznie powstrzymuje imigrantów, którzy próbują przedostawać się do położonych na terytorium tego kraju hiszpańskich enklaw, Ceuty i Melilli. W ubiegłym roku powstrzymano 74 tys. osób, w 2018 aż 89 tys.  Ogółem do Hiszpanii przedostało się w 2019 roku, głównie morzem, 32 tysiące osób, o połowę mniej niż rok wcześniej.

Maroko otrzymało od UE 140 milionów euro na zwalczanie nielegalnej imigracji. Nielegalni imigranci są teraz przez marokańską policję odsyłani samolotami do krajów pochodzenia albo transportowani na południe kraju. (g)

Źródło: infomigrants.net

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom