Manekiny zbyt podniecające dla muzułmanów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Grzegorz Lindenberg

Hamas uświadamia sklepikarzy

Parential AdvisoryMinisterstwo Spraw Religijnych ze Strefy Gazy rozpoczęło akcję uświadamiającą wśród właścicieli sklepów. Mają zastąpić nieodpowiednie plakaty, przedstawiające kobiety, plakatami odpowiednimi, dostarczonymi przez odwiedzające ich czwórki społeczne. Rozdawane są ulotki z arabskimi tłumaczeniami niektórych nieodpowiednich słów angielskich, jakie znajdują na T-shirtach, takich jak „pig” albo „virgin” (dlaczego nie podoba się Hamasowi słowo „virgin” nie zostało wyjaśnione). Z wystaw pozdejmowane mają być manekiny, bo, jak powiedział właściciel sklepu ze strojami muzułmańskimi, Manekin ubrany w wyzywający strój wzmaga podniecenie mężczyzn (to jest właśnie słynna odmienność kultur – są kraje, w których manekiny nie podniecają mężczyzn). Cała kampania jest przyjacielska i dobrowolna, działamy tylko perswazją, powiedział rzecznik ministerstwa.

Izrael zmienia arabskie podręczniki

Z cyklu „niewiarygodne ale prawdziwe” – okazało się, że od dwóch lat arabscy uczniowie w Izraelu dowiadywali się z podręczników rozprowadzanych przez Ministerstwo Oświaty, że  powstanie Izraela w 1948 to była „naqba” czyli, jak to nazywają Arabowie, katastrofa. Podręczniki te wprowadził poprzedni minister oświaty Izraela. Żaden inny kraj na świecie nie określa w programie szkolnym swojego powstania jako katastrofy, powiedział aktualny minister oświaty.

Amerykanin trenowany przez Al-Kaidę

lirr_map_westBryant Neal Vinas, lat 26, który trzy lata temu przeszedł na islam, a następnie sam się zradykalizował przez internet (jak powiedział anonimowy oficjel amerykański), został oskarżony o udostępnienie Al-Kaidzie planów nowojorskiego metra, a także udział w atakach na wojska amerykańskie w Afganistanie i przejście szkolenia w bazie Al-Kaidy. Oskarżony okazał się jednak skłonny do daleko idącej współpracy z FBI i złożył obszerne wyjaśnienia, m.in. dotyczące obozów Al-Kaidy w Pakistanie oraz w sprawie obywateli belgijskich z obozów Al- Kaidy, jak też pani Maliki el Aroud, która przy pomocy internetu skutecznie zachęcała belgijskich muzułmanów do wstąpienia do Al-Kaidy. Na procesach w Belgii Vinas ma wystąpić jako świadek oskarżenia. Może uratuje szyję, bo zdaje się, że oskarżony jest o coś w rodzaju zdrady kraju…

Ataki w Afganistanie

W nowej fali ataków samobójczych w Afganistanie zginęło ośmiu zamachowców oraz sześciu policjantów i żołnierzy afgańskich. Cało z zamachu wyszedł też jeden z kandydatów w wyborach prezydenckich, aktualny wiceprezydent. Lipiec jest miesiącem największych od 2001 strat żołnierzy amerykańskich. Wszystko z powodu planowanych na 20 sierpnia wyborów prezydenckich, do których talibowie starają się nie dopuścić.

Bojownicy kradną  kserokopiarki

Al SzabaabDzielni bojownicy islamscy z organizacji Al-Szabaab, która walczy o władzę w Somalii, włamali się do biur trzech organizacji ONZ w dwóch południowo-somalijskich miastach i ukradli ich sprzęt biurowy. Wcześniej organizacje te określili jako „antyislamskie”, więc kradzież sprzętu była czynem jak najbardziej właściwym. W nowych walkach w stolicy Somalii Mogadiszu pomiędzy wojskami rządowymi a Shebabem zginęło kilkanaście osób. Armia somalijska opanowała za to miasto Beledwenye, w którym miesiąc temu zginął w zamachu minister bezpieczeństwa.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

W Turcji masowe aresztowania islamistów

W zeszłym tygodniu pisałem o pierwszej w USA konferencji organizowanej przez organizację Hizb ut-Tahrir, która w Hiltonie obradowała na temat upadku kapitalizmu i tryumfu islamu.  W Turcji na Hiltona nie miałaby szansy – organizacja ta jest zakazana, ponieważ domaga się przywrócenia kalifatu, zniesionego w Turcji w roku 1927. Policja turecka aresztowała właśnie ponad 200 członków tej organizacji, która sama wprawdzie nie prowadzi zamachów, ale jej byli uczniowie – jak najbardziej.

W Iranie walka o władzę i nepotyzm

Do rozmaitych elementów walki o władzę  między różnymi grupami islamskich duchowncyh w Iranie doszedł element nowy. Prezydent Ahmadinedżad pierwszym wiceprezydentem mianował teścia swojego syna, co zdenerwowało Najwyższego Przywódcę, Khameneiego, dotychczas głównego sojusznika prezydenta. Zdenerwowało nie dlatego, że to rodzina, tylko dlatego, że wiceprezydent rok temu oświadczył, że naród irański przyjaźni się ze wszystkim narodami, nawet izraelskim. Jest też podejrzewany o to, że w czasie pobytu w Turcji nie wyszedł z przyjęcia, na którym występowały tancerki (nie wiemy, czy ubrane). Na razie Ahmadinedżad zwolnił dwóch ministrów. A w więzieniu irańskim zmarło kolejnych dwóch zatrzymanych.

Poprzednie przeglądy tygodnia:

(13.07-19.07) Tajna broń Izraela… guma do żucia

(06.07-12.07) Kiedy Chiny mordują muzułmanów to nie jest problem

(29.06-05.07) Ahmadineżad jest Żydem?

AFP, AP, BBC, Reuters, Fox News, CNN, New York Times, Voice of America, Xinhua

Redakcja euroislam.pl na rzecz dialogu między kulturami, wszystkim tym kulturom, gdzie manekin uchodzi za obiekt pożądania dedykuje piosenkę zespołu Republika Sexy Doll.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook