Malta przetrzymuje imigrantów na statkach

Kolejnych 140 imigrantów zostało umieszczonych na wynajętym przez maltański rząd statku wycieczkowym poza wodami terytorialnymi Malty. Ogółem na takich wynajętych statkach o milę poza wodami terytorialnymi przebywa ponad 300 osób, które przypłynęły na łodziach z Libii. Na Maltę wpuszczono 19 osób, dzieci z matkami i kobiety w ciąży.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Malta, podobnie jak Włochy, ogłosiła w marcu, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne zamyka swoje porty. Od tego czasu nie przyjmuje żadnych imigrantów. Trzy statki prywatne wyławiają imigrantów, a pod koniec kwietnia jeden z nich odwiózł ponad 60 osób z powrotem do Libii, gdzie umieszczono ich w cieszącym się złą sławą zamkniętym ośrodku Tariq Al Sikk, finansowanym przez Unię Europejską.

Organizacje praw człowieka uważają, że Malta narusza międzynarodowe zobowiązania dotyczące azylu nie wpuszczając na swoje terytorium ludzi, którzy próbują do niej dotrzeć. (gl)

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Media społecznościowe cenzorem XXI wieku

Muzułmańscy uczniowie wśród najgorszych na świecie

USA wprowadzają sankcje wobec Turcji