Macron zapowiada zamykanie meczetów i finansowy nadzór

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Francji zapowiedział zamykanie radykalnych meczetów oraz wprowadzenie kontroli państwa nad finansowaniem pozostałych.

W wyniku ostatnich zamachów we Francji prezydent Emanuelle Macron, zapowiedział dalsze zamykanie meczetów, przyznając sobie zasługę zamknięcia jak na razie trzech: w Sartrouville, Aix-en-Provence i Maryslii. „Są takie meczety i ludzie, którzy nie szanują praw Republiki, którzy nauczają rzeczy, które nie są w zgodzie z prawami Republiki, co prowadzi do przemocy, takie będą zamykane”, powiedział prezydent Francji we wtorkowym wywiadzie dla TF1.

Zapowiedział także, że w najbliższych miesiącach zostaną podane do wiadomości „zasady działania i finansowania” meczetów. Jak przyznał miał o tym rozmawiać z księciem następcą tronu Arabii Saudyjskiej podczas jego ostatniej wizyty we Francji. „Nie chcę więcej meczetów, których otwarcie jest potajemnie finansowane. Nie chcę więcej ludzi, którzy używają pieniędzy przeznaczonych na pielgrzymki (hadżdż) do robienia innych rzeczy”, ogłosił Macron.

„Le Figaro” zauważyło, że zarówno w kwestii finansowania i zamykania meczetów, jak i wcześniejszych deklaracji dotyczących zwalczenia nielegalnej imigracji, prezydent Francji wielokrotnie używał słowa „nieustępliwy”.(j)

źródło: Le Figaro

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook