Lotnisko Heathrow zatrudniło przestępcę podejrzewanego o terroryzm

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

31-letni Mohamed Abdullahi Mohamud, skazywany za kradzieże, pobicia, seksualną napaść, pranie pieniędzy i groźby śmierci oraz podejrzany o związki z terroryzmem został zatrudniony na lotnisku Heathrow w Londynie.

Mohamud poza bogatą kartoteką przestępczą był pięciokrotnie przesłuchiwany przez antyterrorystów w ciągu dwóch ostatnich, jednak zarzuty w tych sprawach zostały odrzucone z powodu braku wystarczających dowodów.

Mohamud został zatrudniony jako pomocnik kuchenny z dostępem do płyty lotniska. „Nawet jeżeli nie byłby podejrzanym o terroryzm, jego wyroki powinny oznaczać, że nie powinno pozwalać mu się zbliżać do samolotu” uważa specjalista od spraw bezpieczeństwa wypowiadający się dla The Mirror.

Okazuje się, że ochrona lotniska nie wykonała wystarczająco głębokiego sprawdzenia pracownika, ale mimo to władze lotniska twierdzą, że nie doszło do naruszenia procedur bezpieczeństwa, ponieważ osobom zatrudnionym tymczasowo jak Mohamud zawsze towarzyszy w pracy regularny pracownik. Przy wejściu na lotnisko są też takie osoby dokładnie sprawdzane. (j)

źródło: metro.co.uk

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook