Londyn: Muzułmańscy uczniowie „zmuszeni” do modlitwy na parkingu

Szkoła nie zgodziła się, żeby uczniowie muzułmańscy w okresie Ramadanu modlili się codziennie w jej budynku, w związku z tym postanowili odprawić modlitwy na szkolnym parkingu. Zdjęcia oburzyły część społeczności.

Uczniowie Loxford School we wschodnim Londynie mają od 2007 roku prawo w piątki odprawiać modlitwy w porze lunchu na terenie budynku szkolnego. Z uwagi na Ramadan chcieli robić to codziennie, jednak dyrektor szkoły Anita Johnson nie zgodziła się na to. Zdjęcia modlitwy na szkolnym podwórku ściągnęły na Johnson falę krytyki. 1400 osób podpisało petycję o zmianie szkolnej polityki dotyczącej modlitw, oskarżając ją o łamanie wolności religijnej uczniów.

Dyrekcja twierdzi, że nie instruowała młodych muzułmanów, by modlili się na parkingu. Szkoła pod naporem krytyki zapowiedziała, że rozpatrzy zmianę zasad modlitw w pozostałe dni tygodnia.

Przewodniczący rady gminnej w tej okolicy Jas Athwal zapowiedziała także rewizję w innych szkołach i umożliwienie tam modlitw, uwzględniając ograniczenia. (j)

źródło: Metro

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wójcik

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Pod banderą Antify na „ratunek” imigrantom

Biden: rzeź Ormian to ludobójstwo

Łabędzi rap Tariqa Ramadana?