Londyn: Muzułmańscy uczniowie „zmuszeni” do modlitwy na parkingu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szkoła nie zgodziła się, żeby uczniowie muzułmańscy w okresie Ramadanu modlili się codziennie w jej budynku, w związku z tym postanowili odprawić modlitwy na szkolnym parkingu. Zdjęcia oburzyły część społeczności.

Uczniowie Loxford School we wschodnim Londynie mają od 2007 roku prawo w piątki odprawiać modlitwy w porze lunchu na terenie budynku szkolnego. Z uwagi na Ramadan chcieli robić to codziennie, jednak dyrektor szkoły Anita Johnson nie zgodziła się na to. Zdjęcia modlitwy na szkolnym podwórku ściągnęły na Johnson falę krytyki. 1400 osób podpisało petycję o zmianie szkolnej polityki dotyczącej modlitw, oskarżając ją o łamanie wolności religijnej uczniów.

Dyrekcja twierdzi, że nie instruowała młodych muzułmanów, by modlili się na parkingu. Szkoła pod naporem krytyki zapowiedziała, że rozpatrzy zmianę zasad modlitw w pozostałe dni tygodnia.

Przewodniczący rady gminnej w tej okolicy Jas Athwal zapowiedziała także rewizję w innych szkołach i umożliwienie tam modlitw, uwzględniając ograniczenia. (j)

źródło: Metro

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook