Dziewięć tysięcy kobiet i dzieci wśród dżihadystów z ISIS

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brak danych i zmienne interpretacje tego, w jakiej sytuacji kobiety i dzieci powinny walczyć, powodują, że liczba potencjalnych terrorystów tego rodzaju jest zaniżona, twierdzi raport King’s College London.

International Center for the Study of Radicalization, wydział tej uczelni, szacuje liczbę dzieci i kobiet wśród obcokrajowców związanych z Państwem Islamskim na ponad 9 tysięcy, czyli 25% ogólnej liczby zagranicznych terrorystów w Syrii i Iraku. Badacze stwierdzają, że spośród powracających do Wielkiej Brytanii 425 terrorystów skazano tylko dwie kobiety i czterech nieletnich.

img746710

Kobiety, zdaniem ekspertów, także stanowią zagrożenie bezpieczeństwa w krajach powrotu. Przeszły odpowiedni trening, część z nich funkcjonowała w aparacie bezpieczeństwa Państwa Islamskiego. Udział kobiet został także ujawniony w udaremnionych spiskach we Francji, Maroko, Kenii czy Indonezji.

Niebezpieczeństwo stanowią także nieletni, którzy przeszli indoktrynację. W samym Państwie Islamskim przyszło na świat 730 dzieci rodziców pochodzących z krajów Zachodu. Jednak w tej kwestii zaleca się podejście zniuansowane – raczej rehabilitację niż środki karne.

JW, na podst. The Guardian

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook