Dziewięć tysięcy kobiet i dzieci wśród dżihadystów z ISIS

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-02-19 06:28:16Z |  | ÿL§ÿLªÿN…®ÿ[¡J¼O
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brak danych i zmienne interpretacje tego, w jakiej sytuacji kobiety i dzieci powinny walczyć, powodują, że liczba potencjalnych terrorystów tego rodzaju jest zaniżona, twierdzi raport King’s College London.

International Center for the Study of Radicalization, wydział tej uczelni, szacuje liczbę dzieci i kobiet wśród obcokrajowców związanych z Państwem Islamskim na ponad 9 tysięcy, czyli 25% ogólnej liczby zagranicznych terrorystów w Syrii i Iraku. Badacze stwierdzają, że spośród powracających do Wielkiej Brytanii 425 terrorystów skazano tylko dwie kobiety i czterech nieletnich.

img746710

Kobiety, zdaniem ekspertów, także stanowią zagrożenie bezpieczeństwa w krajach powrotu. Przeszły odpowiedni trening, część z nich funkcjonowała w aparacie bezpieczeństwa Państwa Islamskiego. Udział kobiet został także ujawniony w udaremnionych spiskach we Francji, Maroko, Kenii czy Indonezji.

Niebezpieczeństwo stanowią także nieletni, którzy przeszli indoktrynację. W samym Państwie Islamskim przyszło na świat 730 dzieci rodziców pochodzących z krajów Zachodu. Jednak w tej kwestii zaleca się podejście zniuansowane – raczej rehabilitację niż środki karne.

JW, na podst. The Guardian

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze