Libijska marynarka oskarża organizacje NGO o naruszanie granic

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Międzynarodowe organizacje pozarządowe naruszają libijską suwerenność i ciągle blokują realizację umów, na mocy których Libia ma odciąć napływ nielegalnych imigrantów do Europy, powiedział rzecznik libijskiej marynarki, Ayoub Qassim.

„Wszystkie środki, które stosuje międzynarodowa społeczność, w kwestii imigracji są wadliwe i zachęcają do coraz większego napływu imigrantów”, powiedział Qassim włoskiej agencji prasowej Aki.

Dodał, że organizacje pozarządowe nie robią sobie nic z suwerenności libijskich terytoriów. Tymczasem w Libii liczba imigrantów wzrosła o 20% w porównaniu do poprzedniego roku, a obecne środki są niedokładne i zachęcają przemytników do zwiększania przemytu. Tymczasem „humanitarne NGO blokują jakiekolwiek porozumienia, które pomogłyby Libii rozwiązać problemy imigracyjne, zamiast tego powodują, że kryzys narasta”, twierdzi rzecznik marynarki.

Prokurator w sycylijskiej Catanii, Carmelo Zuccaro, także oskarżył maltańskie i niemieckie organizacje pozarządowe o powiązania z przemytnikami. (j)

źródło: Libyaobserver.ly

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook