Lewica w Sofii chce drugiego meczetu

zx500y290_783308
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Georgi Kadiew, lewicowy kandydat na brmistrza Sofii, powiedział, nie ma „nic przeciwko” budowie drugiego meczetu w stolicy Bułgarii.

Jeśli trzeba, można zbudować nawet trzeci czy czwarty meczet, tak samo jak synagogę czy kościół Ormiański, uważa przedstawiciel bułgarskiej Partii Socjalistycznej, który spotkał się w środę (22.06) z Głównym Muftim bułgarskiej wspólnoty muzułmańskiej. Dodał jednak, że nie zbędne byłyby ograniczenia, takie jak brak głośników na zewnątrz, ponieważ inni obywatele mogliby odczuć to jako agresję. Kadiew podkreślił, że większość muzułmanów w Sofii (0d 30 do 50 tys. Osób) to cudzociemcy, niemający prawa głosu, więc jego wypowiedź nie jest populistyczna.

Na początku czerwca z żądaniem zbudowania drugiego meczetu wystąpił Ruch na rzecz Praw i Wolności, partia mniejszości tureckiej. W maju zwolennicy nacjonalistycznej partii Ataka pod wodzą jej lidera, Volena Siderowa, przeprowadzili demonstrację przeciwko używaniu głośników na zewnątrz obecnego meczetu, między innymi atakując muzułmanów modlących się na ulicy przed tym przybytkiem

Opr. PJ
Źródło: http://www.novinite.com/view_news.php?id=129538

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze