Lewica w Sofii chce drugiego meczetu

zx500y290_783308
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Georgi Kadiew, lewicowy kandydat na brmistrza Sofii, powiedział, nie ma „nic przeciwko” budowie drugiego meczetu w stolicy Bułgarii.

Jeśli trzeba, można zbudować nawet trzeci czy czwarty meczet, tak samo jak synagogę czy kościół Ormiański, uważa przedstawiciel bułgarskiej Partii Socjalistycznej, który spotkał się w środę (22.06) z Głównym Muftim bułgarskiej wspólnoty muzułmańskiej. Dodał jednak, że nie zbędne byłyby ograniczenia, takie jak brak głośników na zewnątrz, ponieważ inni obywatele mogliby odczuć to jako agresję. Kadiew podkreślił, że większość muzułmanów w Sofii (0d 30 do 50 tys. Osób) to cudzociemcy, niemający prawa głosu, więc jego wypowiedź nie jest populistyczna.

Na początku czerwca z żądaniem zbudowania drugiego meczetu wystąpił Ruch na rzecz Praw i Wolności, partia mniejszości tureckiej. W maju zwolennicy nacjonalistycznej partii Ataka pod wodzą jej lidera, Volena Siderowa, przeprowadzili demonstrację przeciwko używaniu głośników na zewnątrz obecnego meczetu, między innymi atakując muzułmanów modlących się na ulicy przed tym przybytkiem

Opr. PJ
Źródło: http://www.novinite.com/view_news.php?id=129538

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook