Ławrow zaprosił do Moskwy szefa Hamasu

lawrow
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

lawrowRosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow spotkał się przywódcą Hamasu Khaledem Meshaalem w Katarze i zaprosił go do Moskwy.

W oświadczeniu wydanym w Strefie Gazy funkcjonariusz Hamasu powiedział, ze delegacja, na czele której stał Meshaal, poinformowała Ławrowa o warunkach w Strefie Gazy w następstwie wojny z Izraelem, która miała miejsce latem ubiegłego roku.

Meshaal omówił również z Ławrowem „syjonistyczny terroryzm na Zachodnim Brzegu i jego napaści na muzułmańskie i chrześcijańskie obiekty w Jerozolimie”, powiedział funkcjonariusz. „Rosyjski minister spraw zagranicznych zaprosił przywódców (Hamasu) do Moskwy, a ruch przyjął zaproszenie, którego data zostanie ustalona później”.

Rosja jest jednym z czterech międzynarodowych sponsorów, obok Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej i Organizacji Narodów Zjednoczonych, izraelsko-palestyńskiego procesu pokojowego, któremu sprzeciwia się Hamas. Rozmowy pokojowe są zawieszone od ponad roku. Hamas jest unikany na Zachodzie przez odmowę uznania Izraela, zaakceptowania istniejących tymczasowych izraelsko-palestyńskich porozumień pokojowych i zaprzestania stosowania przemocy. Rosja twierdzi, że nie powinien być izolowany.

Xsara, na podstawie: www.reuters.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze