Kurd skazany w Turcji czeka w rzeszowskim areszcie na ekstradycję

| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Musa Dogan jest Kurdem tureckiego pochodzenia. Od ponad miesiąca przebywa w rzeszowskim areszcie. Grozi mu ekstradycja do Turcji, która poprzez Interpol wysłała za nim list gończy – według tego dokumentu jest terrorystą

Historia Dogana jest długa i skomplikowana. W Turcji został skazany na dożywocie. Z więzienia, gdzie był torturowany, udało mu się jednak uciec. Trafił do Szwecji, która mimo listu gończego i starań Ankary nie wydała go Turcji. Do Polski przyjechał kilka miesięcy temu, nad Wisłę przywiodła go miłość do Polki – Anny Kupiszewskiej, z którą się ożenił.

„Postanowiliśmy, że zamieszkamy w Polsce. Zaczęliśmy więc starać się o pobyt czasowy do Musy i to był początek naszych kłopotów” – opowiada Kupiszewska.

Zgodnie z przepisami osoba, która stara się o pobyt czasowy w naszym kraju, jest sprawdzana m.in. przez Straż Graniczną. Musa też został sprawdzony i okazało się, że jest terrorystą ściganym przez Interpol listem gończym wysłanym przez Turcję.

więcej Niwserwis.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze