„Kosiarka na wrogów Allaha”, czyli poradnik dla terrorystów

kosiarka
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak zabijać Amerykanów i jak stworzyć „kosiarkę na wrogów Allaha” – takie tematy znalazły się w anglojęzycznym, internetowym magazynie wydawanym przez odłam Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego. Jak informuje portal Al Arabiya, to już drugi numer magazynu – w pierwszym radzono m.in. „Jak przygotować bombę w kuchni mamy”.

kosiarka

Tytuł magazynu, „Inspire”, ma nawiązywać – według jego twórców – do koranicznego wersetu „Pobudzaj wiernych do walki”[1] (inspire – inspirować, pobudzać – przyp. red.). We wstępie 74-stronicowego czasopisma autorzy przechwalają się, że Al-Kaida Półwyspu Arabskiego została uznana za jeden z najgroźniejszych odłamów organizacji i piszą: „Jeszcze nie widzieliście wszystkiego”.

Najnowszy numer zawiera również artykuł „Ostateczna kosiarka” – podaje portal Al Arabiya. Tekst opisuje, jak z ciężarówki typu pick-up zrobić „kosiarkę, nie do koszenia trawy, ale by ścinać wrogów Allaha”. „By doprowadzić do maksymalnej rzezi, trzeba się jak najbardziej rozpędzić, ale jednocześnie zachować kontrolę i… uderzyć w tak dużo osób, jak to możliwe, za pierwszym podejściem”.

Magazyn zawiera także publikacje Anwara al-Awlakiego – urodzonego w USA islamskiego duchownego, który jest wiązany z kilkoma zamachami, m.in. atakami 11 września 2001 roku oraz nieudaną próbą wysadzenia samolotu lecącego do Detroit podczas Świąt Bożego Narodzenia w ubiegłym roku. Al-Awlaki miał mieć również wpływ na amerykańskiego wojskowego, majora Nidala Hasana, który otworzył ogień do swoich kolegów w bazie wojskowej w Ford Hood w 2009 roku. Zastrzelił wówczas 13 osób.

Jak podaje arabski portal, innym autorem piszącym do „Inspire” jest Samir Khan, także Amerykanin. Opisuje on, jak stał się bojownikiem w Jemenie, a tekst kończy słowami: „Jestem dumny z bycia zdrajcą Ameryki”.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze