Konwersja, seks, reforma, imigracja – od jutra o islamie z Piotrem Ibrahimem Kalwasem

Kalwas naglowek
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Od jutra na Euroislam.pl będziemy publikować trzyczęściowy wywiad z Piotrem Ibrahimem Kalwasem, polskim pisarzem i dziennikarzem, mieszkającym od 8 lat w Egipcie i co najważniejsze muzułmaninem, którego poglądy na religię odbiegają zdecydowanie od tego, co uważamy za kanon islamu.

Po sukcesie opublikowanego w „Gazecie Wyborczej” wywiadu, jaki Kalwas zrobił z naszą redakcją rok temu, dla odmiany teraz to my przepytaliśmy jego. Pytaliśmy o jego konwersję i o to, co motywuje konwertytów, o Egipt, rewolucję i demokrację, o strach przed nowoczesnością, o seks i kobiety, o imigrację i integrację. Zrobiło się z tego tyle materiału, że postanowiliśmy podzielić go na trzy części, a tytuł spiąć klamrą podstawowego dylematu, jaki przewija się w rozmowie – strachu przed fascynującą nowoczesnością: „Boimy się śmierci Allaha, zamordowanego przez nowoczesność”, mówi Kalwas o muzułmanach.

Tak więc rozmawiając z Piotrem Ibrahimem Kalwasem odkrywamy, że jest nam często bliżej do niego, muzułmanina, niż do niejednego tak zwanego przeciwnika islamizacji ze skrajnej prawicy. Zapewne, sądząc po tym co pisze, i jemu jest bliżej do nas, niż do tego rodzaju współwyznawców, jakimi są islamiści i tradycjonaliści islamscy.

Zapraszamy od jutra.

Redakcja

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze