Komu przeszkadzają gołe piersi Junony?

Junona, G.E. Schroder
Junona, G.E. Schroder
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Szwedzki parlament usunął obraz przedstawiający Junonę autorstwa barokowego artysty Georga E. Schrödera, żeby nie urażał uczuć muzułmanów.

Junona, G.E. Schroder
Junona, G.E. Schroder

Przedstawiona na obrazie rzymska bogini Junona z nagimi piersiami została wyrzucona z sali obiadowej szwedzkiego parlamentu Riksdagu przez wicemarszałka Susanne Eberstein, z partii socjaldemokratycznej. Przedstawiciel Riksdagu odpowiadając na pytania dziennikarzy twierdzi, że jest to normalna procedura wymiany obrazów od czasu do czasu,

Jednak informator z parlamentu proszący o anonimowość powiedział, że posłowie dokonali tej zmiany z uwagi na gości zagranicznych, zwłaszcza tych z krajów muzułmańskich.

Mustafa Aga, ambasador turecki
Mustafa Aga, ambasador turecki

Erbstein z kolei podkreśla, że usunęła obraz ze względu na swoje poglądy: „Myślę, że to sprawa bardziej feminizmu. To męczące [patrzeć] na gołe piersi kobiety, kiedy siedzę na oficjalnych kolacjach z zagranicznymi gośćmi”.  Tłumaczenia te brzmią dziwnie, jeżeli wziąć pod uwagę, że Junona to opiekunka życia kobiet, w tym życia seksualnego i macierzyństwa.

Co ciekawe autor dzieła Georg E. Schröder poza Junoną malował także portrety tureckich ambasadorów w Szwecji i im „sprośna” sztuka Szweda jakoś nie przeszkadzała.

AX na podst. The Local

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze