Komisja Europejska naciska na przyjmowanie uchodźców i zwiększenie ich kwot

epa04883110 The Commissioner for Migration, Home Affairs and Citizenship, Dimitris Avramopoulos, holds a press conference on the latest migration developments in Greece at the European Commission headquarters in Brussels, Belgium, 14 August 2015. Dimitris Avramopoulo explained what the European Commission is doing to support Greece in dealing with the migration crisis, as well as other frontline Member States, and the steps ahead in implementing the measures put forward under the European Agenda on Migration.  EPA/JULIEN WARNAND
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Nie ma żadnych wymówek”, by opóźniać przyjmowanie uchodźców od Włoch i Grecji w ramach planu relokacji przyjętego w 2015 roku, stwierdził komisarz UE ds. migracji Dimitris Awramopulos.

Naciski Komisji Europejskiej nie poprzestają jednak na realizacji dotychczasowych ustaleń. Zdaniem Awramopulosa kraje unijne powinny co miesiąc przyjmować 4 500 uchodźców znajdujących się obecnie w Grecji i we Włoszech, jednak w celu dalszego rozwiązania kryzysu, KE podtrzymuje propozycję wprowadzenia stałego planu relokacji z karą 250 tysięcy euro za każdego nieprzyjętego starającego się o azyl.

Z dotychczasowego planu, po półtora roku, przeniesiono dopiero 14 tysięcy ubiegających się o azyl, w tym Polska, Austria i Węgry nie przyjęły ani jednego. Większość krajów, poza Maltą i Finlandią ociąga się z realizacją kwot.

Propozycja stałego mechanizmu relokacji złożona przez Komisję Europejską stoi w sprzeczności z ostatnimi deklaracjami Rady Europejskiej, która za priorytet uważa uszczelnienie granic i stworzenie miejsc ubiegania się o azyl poza terenem UE. (j)

źródło: gazeta.pl The News.

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook