Zemsta za karykatury Mahometa udaremniona

Siedziba gazety Jyllands-Posten
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja w Szwecji i w Danii aresztowała pięciu mężczyzn podejrzanych o planowanie ataku terrorystycznego na duńską gazetę Jyllands Posten, która opublikowała karykatury proroka Mahometa w roku 2005,  oznajmili przedstawiciele służb bezpieczeństwa w tych krajach.

Siedziba gazety Jyllands-Posten
Siedziba gazety Jyllands-Posten

Jakob Scharf, dyrektor duńskich służb specjalnych PET, powiedział agencji Assiociated Press, że ‚udaremniony został atak terrorystyczny’.

Czterech podejrzanych zostało aresztowanych w Danii, a piąty w Szwecji. Według szwedzkiej policji trzech mężczyzn to obywatele Szwecjii. Są podejrzani o popełnienie ‚poważnego przestępstwa związanego z terroryzmem’ , które zostało powstrzymane dzięki współpracy duńskiej i szwedzkiej policji, ale ujawnionych zostało niewiele szczegółów.

Szwedzka policja oświadczyła, że areszty nie były związane z atakiem samobójczym z 11 grudnia nieopodal zatłoczonego centrum handlowego w Sztokholmie, przeprowadzonym przez 28-letniego obywatela Szwecji pochodzenia irackiego (pj).

ŁK na podst IHT i AP

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze