Kanada: Nikab w chrześcijańskim przedszkolu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Pracownica przedszkola prowadzonego przez YMCA (Związek Chrześcijańskiej Młodzieży Miejskiej) w Toronto zaczęła przychodzić ubrana w nikab, nawet oczy miała zasłonięte okularami słonecznymi, zauważyli reporterzy towarzyszący ministrowi do spraw rodzin, dzieci i społecznego rozwoju.

Minister Jean-Yves Dyclos pojawił się w przedszkolu na konferencji prasowej w sprawie polityki opieki nad dziećmi i przez jakiś czas bawił się z dziećmi przed kamerami. Obok przyłączyła się kobieta w nikabie, która bawiła się z innymi dziećmi, ale bez interakcji z ministrem.

YMCA zapytane o zatrudnianie pracownic w nikabie podkreśliło, że ich polityka nigdy nie wykluczała kobiet noszących pełne zasłony twarzy, a pochodzący z Egiptu dyrektor zarządzający Medhat Mahdy przyznał, że „kobieta może nosić nikab jeśli taki jej wybór”.

W innych państwach na świecie, nawet w tych z muzułmańską większością, nikab jest symbolem prześladowania kobiet, a w niektórych jest zakazany w placówkach edukacyjnych. Tymczasem w Kanadzie premier Justin Trudeau uznaje nikab za przejaw różnorodności, a nowa rezolucja M-103 może niedługo zdelegalizować krytykę takich ubiorów. (j)

źródło: Clarion Project

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook