Kanada: ścigana za wpisy na Facebooku

Dyrektorka szkoły objęta dochodzeniem
Dyrektorka szkoły objęta dochodzeniem
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dyrektorka szkoły podstawowej stała się obiektem dochodzenia po tym, jak umieściła na Facebooku wpisy, uznane przez niektórych za antymuzułmańskie.

Dyrektorka szkoły w mieście York w pobliżu Toronto, posługująca się profilem Ghada Sadaka, miała umieszczać posty, które zdaniem społeczności były islamofobiczne. Organ nadzorujący szkołę sprawdza obecnie te zarzuty zgodnie z procedurami i nie chce komentować sprawy.

Niektóre z postów udostępnianych przez dyrektorkę zawierały wideo, określane jako przejmowanie Paryża i Londynu przemocą przez muzułmanów, artykuły sprzeciwiające się przyjmowaniu uchodźców przez Kanadę, czy nagłówek „Musicie zobaczyć: holenderski burmistrz mówił współwyznawcom muzułmanom, żeby spie…li, jeżeli nie podoba im się wolność” – co nawiązuje akurat do prawdziwej wypowiedzi burmistrza Rotterdamu.

Osoba, która zgłosiła posty, prosiła o anonimowość, bo boi się reperkusji, ale jej zdaniem wpisy dyrektorki szerzą nienawiść.

Oto niektóre z postów pani dyrektor:

A screenshot of a post shared by York Regional District School Board principal Ghada Sadaka on Facebook.A screenshot of a post shared by York Regional District School Board principal Ghada Sadaka on Facebook.

Prawo w Kanadzie uznaje zawód nauczyciela za zawód publiczny i jego prywatne zachowanie też może mieć wpływ na ocenę jego pracy zawodowej.

źródło: the Star

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook