Kaczyński: Polska nie będzie przyjmować uchodźców

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Podczas czatu z internautami w TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński oznajmił, że Polska nie będzie przyjmować uchodźców, ponieważ nie ma mechanizmu zapewniającego bezpieczeństwo. 

Jednocześnie lider rządzącej partii oświadczył, że podejmiemy działania dostarczenia pomocy do obozów uchodźców na Bliskim Wschodzie. „Trzeba zabezpieczyć granice europejskie i trzeba pomagać na miejscu. UE, w tym Polska, musi się zdobyć na wysiłek by im pomóc, ale nie można zgodzić się na proces, który doprowadzi do upadku porządku europejskiego i cywilizacji, która wywodzi się z chrześcijaństwa (nieważne co niektórzy na ten temat sądzą), a która jest najbardziej przyjazna do życia”, wyjaśnił swoje stanowisko Kaczyński.

Krytycznie odniósł się także do propozycji Komisji Europejskiej, która chce karać za nieprzyjęcie uchodźcy karą 250 tysięcy euro. „Taka decyzja zniosłaby suwerenność państw członkowskich UE – oczywiście tych słabszych”, powiedział prezes PiS.

Dzisiaj pojawiły się w mediach informacje, że strona włoska i grecka anulowały pierwszy proces relokacji do Polski, ponieważ nie były w stanie spełnić oczekiwań naszego kraju w kwestii identyfikacji osób, w tym umożliwienia dostępu naszych służb do aplikantów.

(j)

źródło: Wnet, WP

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook