Jezus może być gejem, Allah nie

Podczas londyńskiej parady środowisk LGBT członkowie Brytyjskiej Rady Byłych Muzułmanów (CEMB) zostali poproszeni przez policję o ściągnięcie transparentów „Allah jest gejem”, ale tablice z napisem „Jezus jest gejem” pozostały.

Okazuje się, że policji nie niepokoiły takie napisy, jak „Bóg jest gejem”, „Jezus miał dwóch ojców” czy inne drwiące z chrześcijaństwa. Maryam Namazie, rzeczniczka CEMB napisała na Facebooku o swoim transparencie: „Policja powiedziała, że wiele osób skarżyło się na to, że są ‚obraźliwe’ (chociaż nikt nie został obrażony przez ‚Jezus jest gejem’)”.

Pozew przeciwko CEMB złożył Meczet Wschodniego Londynu za „podżeganie do nienawiści wobec muzułmanów”, bo pojawiły się tam takie napisy, jak „Były muzułmanin i dumny z tego”, czy „Pieprz islamską homofobię”. Jak przyznaje imam meczetu: „Mamy teologiczne kwestie związane z homoseksualizmem w islamie, ale to jest jasno oddzielane od promowania nienawiści i homofobii”.

Namazie odpowiada, że meczet we Wschodnim Londynie podziela ideologię Dżamaat-e-Islami – salafickiego nurtu z Pakistanu – i promuje islamistyczny pogląd, w ramach którego  karze się śmiercią homoseksualizm, apostazję i bluźnierstwo. „Czy podżegamy do nienawiści przez demaskowanie podżegania do morderstwa?” – pyta retorycznie rzeczniczka muzułmańskich apostatów.

Tymczasem rzecznik parady London Pride wydał oświadczenie: „Pride musi zawsze być ruchem akceptacji, różnorodności i jedności. Nie będziemy tolerować islamofobii”.   (j)

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Francja chce deportować imama ekstremistę

Indie: coraz więcej osób odchodzi od islamu

Polska deportuje Irakijczyka, aktywiści alarmują, że grozi mu śmierć