Islamscy terroryści werbują w USA

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Somalijski terrorysta-samobójca odpowiedzialny za śmierć trzydziestu osób przekonał się do poglądów ekstremistycznych mieszkając w USA.

Robert S. Mueller z FBI poinformował w poniedziałek 23 lutego, że Amerykanin somalijskiego pochodzenia Shirwa Ahmed, który wziął udział w atakach terrorystycznych w Somalii w październiku ubiegłego roku, najwyraźniej został indoktrynowany w czasie, gdy mieszkał w Stanach Zjednoczonych.

Shriwa AhmedShirwa Ahmed był kierowcą samochodu pełnego materiałów wybuchowych, który wybuchł w północnej Somalii zabijając 30 osób. W poniedziałek, na spotkaniu Council on Foreign Relations (Rady ds.Spraw Zagranicznych) Mueller powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż mężczyzna nabrał radykalnych przekonań podczas gdy mieszkał w Minnesocie.

Ahmed jest pierwszym znanym terrorystą-samobójcą z amerykańskim obywatelstwem. W połowie lat dziewięćdziesiatych wyemigrował z rodziną z Somalii do Minneapolis w stanie Minnesota, gdzie populacja Somalijczyków jest największa w całych Stanach. Do Somalii powrócił, gdy został zwerbowany przez grupę terrorystów.

Według władz federalnych, Somalijczyk jest jednym z wielu, którzy w ciągu ostatnich kilku lat zniknęli z Minneapolis, gdy zostali zwerbowani przez Shabab, organizację podejrzaną o związki z Al-Kaidą.

JB na podst. The New York Times

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook