Islamofobia nie jest pożywką dla populizmu

islamfob
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Z raportu brytyjskiego zespołu ekspertów „Demos” wynika, że tylko 10% członków ugrupowań określanych jako populistyczne lub skrajnie prawicowe wyraża antymuzułmańskie poglądy.

Bezrobocie, rozczarowanie Unią Europejską i radykalne nastawienie antymuzułmańskie – te czynniki zdaniem „The Telegrah” powodują przyłączanie się młodzieży do skrajnie prawicowych ugrupowań. Thomas Klau z European Council on Foreign Relations utrzymuje, że dla skrajnej prawicy „islamofobia” spełnia dzisiaj jednoczącą rolę – taką jak antysemityzm na początku XX wieku.

Z badań opublikowanych w raporcie dotyczącym europejskich ugrupowań populistycznych i skrajnie prawicowych   dowiadujemy się jednak, że średnio tylko 10% ich członków wyraża postawy antymuzułmańskie, do których, w myśl przyjętej metodologii, zaliczono także krytykę islamu. Czynnikiem spajającym prawicę bardziej niż antyislamizm jest niechęć do Unii Europejskiej – wszystkie partie prawicowe wskazują na UE jako główne źródło problemów.
Twierdzenia Klaua wyglądają więc na bezpodstawne.(es)

JW. na podst. The Telegraph
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/8873158/Far-Right-groups-in-Europe-on-the-rise.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze