Islamiści wygrali wybory w Tunezji

| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Umiarkowane ugrupowanie islamistyczne Hizb an-Nahda (Partia Odrodzenia) wygrało niedzielne wybory do konstytuanty w Tunezji – wynika z pierwszych nieoficjalnych danych uzyskanych od poszczególnych partii przez agencję EFE.

Niezależna Komisja Wyborcza informowała, że ostateczne wyniki zostaną podane we wtorek, ale najważniejsze partie dysponują danymi od swoich przedstawicieli w komisjach wyborczych w poszczególnych okręgach.

Według źródeł w Partii Odrodzenia „ilość uzyskanych głosów znacznie przekroczyła sondażowe prognozy, bo zamiast przewidywanych 20 proc. uzyskaliśmy po pierwszych obliczeniach ponad 40 proc.”. – Niezależnie od tego nadal chcemy utworzyć rząd jedności narodowej – zaznaczyły źródła w tej partii.

Szef kampanii wyborczej Partii Odrodzenia Abdelhamid Eslassi oświadczył natomiast na konferencji prasowej, że jego ugrupowanie otrzymało „ponad 50 proc. głosów Tunezyjczyków mieszkających za granicą”.

więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze